Нижній храм Покровського собору Рівного відсвяткував престольне свято

23 жовтня, у день пам’яті Всіх святих землі Волинської, нижній храм Свято-Покровського кафедрального собору відсвяткував своє престольне свято. Адже освячений він саме на честь Волинських святих.

Так, напередодні 22 жовтня соборне духовенство звершило Всенічну, а в сам день свята - урочисту Божественну літургію. З нагоди храмового торжества богослужіння очолив архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон у співслужінні канцлера єпархії протоієрея Сергія Лучаніна, обласного благочинного протоієрея В’ячеслава Грицака, міського благочинного Леоніда Поліщука, намісника Свято-Георгіївського монастиря на Козацьких Могилах, ігумена Софронія (Бордюка), намісника Гурбинського Свято-Воскресенського монастиря ігумена Онуфрія (Ляди) та духовенства Свято-Воскресенського і Свято-Покровського кафедральних соборів.

Сотні рівнян та гостей міста прийшли цього дня, щоб взяти участь у святочному богослужінні та вшанувати угодників і чудотворців Волинських. Піднесено і урочисто співав кліросний хор під керівництвом регента Наталії Шпак.

Під час божественної літургії духовенство і вірні посилено молилися за мир і злагоду в Україні, за припинення війни, за примноження любові, аби за молитовним заступництвом всіх святих землі Волинської Всемогутній Господь вже в скорому майбутньому обєднав православних християн у Батьківщині нашій в єдину Помісну Українську Православну Церкву.

За богослужінням було звершено дияконську хіротонію над вихованцем Рівненської Духовної семінарії Миколаєм Писарчуком.

По завершенні літургії владика Іларіон у співслужінні присутнього духовенства та чисельної громади відслужив молебень всім святим землі Волинської.

Наприкінці богослужіння архієпископ Іларіон звернувся до присутніхі з повчальною проповіддю. У ній розповів про святих угодників і чудотворців Волинських, наголосив на важливості нашого молитовного звертання до них, як до наших небесних покровителів і заступників.

Владика також відзначив, що саме любов до Бога і ближніх скеровувала подвиги всіх святих Волинських. Так, ми, сучасні християни, повинні виконувати заповідь любові, бо Сам Господь сказав: «по тому пізнаватимуть, що ви Мої ученики, якщо будете мати любов між собою».

Крім того архієпископ Іларіон наголосив на тому, що ми живемо у дуже важливий і відповідальний час, коли на наших очах утворюється Єдина Помісна Українська Православна Церква.

І хоча всі сили зла повстають проти її становлення, ми маємо не впадати у відчай, навпаки - непохитно відстоювати істину. Адже на нашому боці правда, а значить і Бог. Тому православні українці у цій боротьбі переможуть і Помісна Церква стане непорушною основою могутності Української держави, - додав архіпастир.

Завершилось святкове богослужіння уставним многоліттям. Також усіх присутніх парафіян та паломників за древнім українським звичаєм пригостили смачним кулішем.

протоієрей Миколай Капітула

фото Василь Мосійчук