Богослужіння в день свята Покрова Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії

13 жовтня 2018 року Божого, напередодні свята Покрова Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії у Свято-Воскресенському Гурбинському чоловічому монастирі на Повстанських Могилах було звершено святкове всенічне бдіння, яке з благословення намісника обителі очолив ієромонах Марк (Лісний), якому співслужив диякон Андрій Бурдик.
Співи за богослужінням виконував братський хор монастиря.

14 жовтня 2018 року Божого, у день свята Покрова Пресвятої Богородиці, у Свято-Воскресенському монастирі на Повстанських Могилах було звершено урочисті богослужіння які з благословення намісника обителі очолив ієромонах Марк (Лісний), якому співслужили диякон Андрій Бурдик, ієродиякон Ілля (Соцький) та диякон Сергій Баранецький.

Помолитись за святковою Божественною Літургією цього дня до храму прибуло багато вірян з сусідніх сіл та районів, зокрема хор Свято-Успенського храму м. Здолбунова, який чудово виконував усі піснеспіви під час богослужінь.

Участь у богослужіннях взяли також представники влади району, зокрема голова Здолбунівської районної державної адміністрації Сергій Юрійович Кондрачук та Голова Здолбунівської районної ради Олег Євгенійович Дацюк.

За Літургією традиційно були піднесенні особливі додаткові прохання про визволення нашої Батьківщини від нашестя чужинців і, звичайно, за усіх захисників України, особливо за українських воїнів, що сьогодні захищають волю і незалежність України на Донбасі.

На запричасному стиху проповідь виголосив о. Андрій. Він розповів про суть свята та багатовікове заступництво наших воїнів Пресвятою Богородицею, які ніколи не втрачали надії, а завжди віддавали себе під Покров Божої Матері та боролися за визволення нашої української землі від загарбників та окупантів. "Від княжих часів наші воїни, козацтво, стрілецтво, повстанство та сьогоднішні борці з окупантом на Сході України покладали і покладають надію на захист під Покровом Пресвятої Богородиці і наше завдання сьогодні молитися до Божої Матері та свято вірити, що з Її допомогою наші захисники переможуть усіх сьогоднішніх ворогів народу України і на землі українській запанує мир та злагода" - зазначив о. Андрій.

По завершенні Літургії братія відслужила традиційний молебень до Пресвятої Богородиці, по завершенні якого усіх присутніх вірян за традицією було помазано благословенним напередодні за всенічним бдінням єлеєм.

З вітальним та повчальним словом до присутніх звернувся о. Марк, який привітав усіх зі святом та закликав завжди молитися за всіх захисників Української Держави: і за тих, що самовіддано відстоюють сьогодні її волю та незалежність, і за спокій душ від віку полеглих у боях – за тих хто виявив найбільшу любов сповнивши слова Христові та віддавши свої життя за своїх братів-українців. "Така наша молитва - це не лише молитва, але й вияв нашої християнської братньої любові до них та нашої подяки за їхній подвиг, вияв нашої пам`яті про цей подвиг та запевнення, що їхня боротьба була недаремною" - зазначив о. Марк.

Після молебню братією монастиря було відслужено на меморіальному комплексі панахиду за загиблими воїнами УПА, та усіма воїнами і захисниками нашої Вітчизни, які борючись із супостатами та окупантами віддали своє життя за мир і збереження нашої Української Держави.

На завершення  отець Марк подякував усім присутнім за спільну молитву та особливо подякував хору Свято-Успенського храму м. Здолбунова за гарну прикрасу своїм співом богослужінь цього дня.

Прес-Служба Свято-Воскресенського
чоловічого монастиря на "Повстанських Могилах"