Ігумен Онуфрій співслужив архієпископу Іларіону за богослужінням на Козацькому редуті

Свято-Воскресенський Гурбинський чоловічий монастир на Повстанських могилах

01 липня 2018 року, у 5-у неділю після П`ятидесятниці, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон з архіпастирським візитом відвідав Козацький редут, який знаходиться між селами Плоска та Семидуби Дубенського району.

Тут, у каплиці на честь Покрови Пресвятої Богородиці, яка розташована на місці де в земляному укріпленні-редуті три сотні українських козаків свідомо поклали свої голови за братів по вірі, прикривши цим відступ основних сил козацького війська, керуючий Рівненською єпархією очолив Божественну літургію.

За богослужінням владиці співслужили: настоятель каплиці, благочинний Дубенського районного благочиння протоієрей Ігор Загребельний; благочинний Дубенського міського благочиння протоієрей Василій Лозинський; благочинний Млинівського благочиння протоієрей Володимир Левандовський; намісник Свято-Воскресенського Гурбинського чоловічого монастиря ігумен Онуфрій (Ляда); намісник Дубенського Свято-Миколаївського чоловічого монастиря ігумен Меркурій (Бікіра) та прибуле духовенство.

На запрошення владики Іларіона, на богослужінні був присутній митрополит Євангельської Баптиської церкви Грузії Малхаз (Сонгулашвілі).

Разом з духовенством та паствою молились представники влади: Народний депутат України Олександр Дехтярчук, заступник голови Рівненської ОДА Ігор Тимошенко, заступник голови Рівненської обласної ради Сергій Свисталюк, голова Дубенської РДА Юрій Парфенюк, голова Дубенської районної ради Олександр Козак, голова Демидівської РДА Богдан Левшенюк, голова Здолбунівської районної ради Олег Дацюк, голова Радивилівської районної ради Володимир Кондик, Дубенський міський голова Василь Антонюк, громадські діячі та українська інтелігенція.

Під час Малого входу архієпископ Іларіон, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, нагородив протоієрея Миколай Бережнюка та протоієрея Ростислава Гроня правом носіння палиці.

Після Євангельського читання архіпастир звернувся до вірян з повчальним словом.

За богослужінням були піднесенні додаткові прохання про визволення нашої Батьківщини від нашестя чужинців, а також за створення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви, за Святійшого Патріарха Варфоломія, за Президента України, Верховну Раду та за розпочате діло рук їх.

Помолились також і за убитих козаків, а також героїв «Небесної Сотні» та воїнів які віддали своє життя захищаючи Незалежність України під час воєнних дій на Сході України.

По завершенні літургії архієрей, у співслужіні духовенства, відслужив панахиду за загиблими за волю України козаками, а також за сучасними борцями за Незалежність України, які загинули у боях на Майданах та Донбасі.

Довідка:
Битва між селами Плоска і Семидуби відбулася після 10 липня 1651 року, де в земляному укріпленні-редуті три сотні українських козаків, свідомо поклали свої голови за братів по вірі, прикривши відступ основних сил козацького війська. Адже після поразки на полі Берестецької битви Іван Богун, задля збереження козацько-селянської армії, відводив її у підвладні Січі землі. І це йому добре вдалося, бо вже через два місяці Богдан Хмельницький виставив сто тисяч воїнів під Білою Церквою і змусив Річ Посполиту до миру. При розкопках на річці Пляшівці було виявлено кілька сотень загиблих.

За матеріалами прес-служби Рівненської єпархії