Юні прочани з м. Здолбунів відвідали Свято-Воскресенський монастир на Повстанських могилах

12 червня 2018 року Божого, юні прочани зі Свято-Успенського храму міста Здолбунів  зі своїми наставниками на чолі з настоятелем парафії ігуменом Дмитром (Ющак) відвідали Гурбинський монастир на Повстанських могилах.

В обителі дітей зустрічав намісник монастиря ігумен Онуфрій (Ляда), який привітав усіх на землі бойової слави УПА та запросив на молебень до Пресвятої Богородщиці у головному Свято-Воскресенському храмі.

Відправу богослужіння з благословення намісника очолив ієромонах Лука (Зань), якому співслужив диякон Андрій Бурдик.

Після прочитання Євангелія на потрійній ектенії було виголошено прохання за здоров`я і благополучне життя усіх присутніх на молитві прочан, а особливо присутніх дітей, їх родини, батьків та наставників.

Під час молебню піснеспіви чудово виконували братський хор обителі та дитячий хор Свято-Успенського храму.

Завершилось богослужіння уставним многоліттям, після чого з вітальним словом та подякою за спільну молитву до присутніх звернувся о. Лука.

Після молебню та помазуванням благословенним єлеєм усіх прочан цікаву пізнавальну екскурсію про історію монастиря та його святині з благословення намісника провів о. Андрій. Він розповів про головні святині храму та про святих, які особливо шануються в Гурбинській обителі.

Усі мали можливість прикластися до святинь головного храму обителі, зокрема до старовинної ікони "Воскресіння Христове з двунадесятими празниками", ікон з частичками нетлінних мощей преподобного Меркурія Бригинського, святих великомученика і цілителя Пантелеімона та великомучениці Варвари, преподобного Олексія Карпатського, священномученика Кукші Печерського, ікони святителя Спиридона Тримифунтського з часточкою його взуття, ікони Пресвятої Тройці з часточкою Дуба Мамврійського та інших святинь обителі.

Після молитви та екскурсії у головному храмі прочани пройшли до музею-криївки, де усі бажаючі могли ознайомитися з побутом повстанців у підпіллі та з експонатами часів ІІ-ої світової війни.

Дорогою до криївки прочани зупинилися біля могили приснопам`ятного ігумена Антонія - першого намісника Гурбинського монастиря, де вшанували молитвою його пам`ять.

По завершенні огляду музею-криївки отець Дмитро подякував наміснику монастиря ігумену Онуфрію та усій братії за теплий прийом, спільну молитву та пізнавальну екскурсію, після чого прочани ознайомилися з навколишньою мальовничою природою та підкріпивши свої сили вирушили у дорогу.

Прес-служба Свято-Воскресенського
чоловічого монастиря на "Повстанських Могилах"