Святійший Патріарх Філарет відвідав Свято-Георгіївський чоловічий монастир на Козацьких Могилах

10 червня 2018 року Божого, у Неділю всіх святих землі Української, Предстоятель нашої Церкви Святійший Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет, на запрошення архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, відвідав Свято-Георгіївський чоловічий монастир на Козацьких Могилах, де очолив Божественну Літургію святителя Іоана Золотоустого.

Першоієрарха, якого супроводжував архієпископ Іларіон, перед головною монастирською брамою зі словами теплих вітань,короваєм та квітами зустріли представники місцевої влади, територіальної громади та Національного історико-меморіального заповідника «Поле Берестецької битви».

У монастирській брамі Предстоятеля зустрів намісник монастиря ігумен Софроній (Бордюк), який запросив Першоієрарха очолити Божественну Літургію.

За богослужінням Його Святості співслужили: Патріарший намісник, митрополит Переяслав-Хмельницький і Білоцерківський Епіфаній, митрополит Львівський і Сокальський Димитрій, митрополит Черкаський і Чигиринський Іоан, митрополит Чернівецький і Буковинський Данило, митрополит Луцький і Волинський Михаїл, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій, архієпископ Вишгородський Агапіт, архієпископ Вінницький і Брацлавський Михаїл, єпископ Володимир-Волинський і Турійський Матфей, єпископ Тернопільський і Теребовлянський Павло, єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан, єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій, єпископ Житомирський і Овруцький Паїсій, намісник Свято-Георгіївського чоловічого монастиря ігумен Софроній (Бордюк), секретар Рівненського єпархіального управління протоієрей Сергій Лучанін, благочинні Рівненської єпархії та чисельне духовенство з Рівненської, Тернопільської, Волинської та Львівської єпархій.

Духовенство Свято-Воскресенського монастиря на Повстанських могилах також цього дня відвідало Свято-Георгіївський монастир. Намісник Гурбинського монастиря ігумен Онуфрій (Ляда) та насельник обителі ієромонах Лука (Зань) молилися за Патріаршим богослужінням та взяли участь у поминальних заходах.

Разом з духовенством та багатотисячною паствою молилися представники місцевої влади, народні депутати України, громадські діячі, представники козацтва та українська інтелігенція.

Патріарше богослужіння транслювалось в прямому ефірі телеканалу «Рівне 1».

Прикрасив літургію спів архієрейського хору «Знамення» під керівництвом протодиякона Володимира Іваника, хору духовенства Рівненської єпархії «Анафора» під керівництвом Ольги Тимків та парафіяльного хору із села Ямельна Львівської області під керівництвом Ірини Цебак.

За богослужінням були піднесенні додаткові прохання про визволення нашої Батьківщини від нашестя чужинців та прохання за створення в Україні єдиної Помісної Православної Церкви, за Святійшого Патріарха Варфоломія, за Президента України, Верховну Раду та за розпочате діло рук їх.

Заупокійні молитви було піднесено за всіх убитих козаків і селян – героїв битви під Берестечком, а також воїнів, які віддали своє життя на Донбасі за волю, незалежність і цілісність Української Держави.

Після запричасного стиха, з благословаення Патріарха Філарета, зі словом до вірян звернувся архієпископ Чернігівський і Ніжинський Євстратій.

Прикінці літургії Святійший Владика виголосив повчальну проповідь.

По завершенні літургії відбулася заупокійна літія за загиблими героями битви під Берестечком та новітніми героями, загиблими за незалежність України.

Потім Хресний хід на чолі із Святійшим Патріархом Філаретом, архієреями та духовенством рушив до пам`ятного знаку козакам і селянам, які у 1651 році тримали героїчну оборону на острові Журавлиха, де всі охочі поклали до монументу квіти.

За матеріалами прес-служби Рівненської єпархії