Богослужіння у день свята П`ятдесятниці. Освячення iкони Пресвятої Тройці з частичкою Дуба Мамврійського

27 травня 2018 року Божого (14 травня за ст. ст.), у день Свята П`ятдесятниці, свято Зіслання Святого Духа, день Пресвятої Тройці, у головному Свято-Воскресенському храмі Гурбинського чоловічого монастиря на Повстанських могилах було звершено святкові богослужіння, які очолив намісник обителі ігумен Онуфрій (Ляда) у співслужінні ієромонаха Луки (Зань), ієромонаха Марка (Лісного), ієродиякона Іллі (Соцького), диякона Андрія Бурдика, диякона Сергія Баранецького та диякона Петра Майби.

Цьогорічне святкування П`ятдесятниці в Гурбинській обителі було особливим, адже було доповнене появою та освяченням нової святині - iкони Пресвятої Тройці з частичкою Дуба Мамврійського.

Під час Божественної Літургії святителя Іоана Золотоустого особливі прохання було піднесено за єдність православних християн України, за воїнів, що захищають нашу Державу в зоні АТО та за визволення нашої землі від нашестя чужинців.

На запричасному стиху проповідь про вчення Православної Церкви про Пресвяту Тройцю та історію, що пов`язана з Дубом Мамврійським виголосив диякон Андрій Бурдик.

За Літургією багато присутніх вірян причастилися Пречистих і Животворчих Таїн Тіла і Крові Христових. Значною кількістю серед причасників були діти.

Цього дня на вечірньому богослужінні, яке звершується згідно Церковного Уставу відразу після Божественної Літургії, вперше після Пасхи здійснюється молитва зі схилянням колін. Відповідно до цієї традиції після Літургії духовенством було відслужено велику вечірню, яка розпочалась спільним співом молитви "Царю Небесний" і під час якої після великого прокимну духовенством було прочитано особливі колінопреклонні молитви.

По завершенні вечірні до вірян з вітальним та повчальним словом звернувся намісник обителі ігумен Онуфрій.

Завершилися святкові богослужіння традиційним для цього дня освяченням зілля та окропленням вірян святою водою, після чого усі присутні приклалися  до нової святині монастиря та приступили до традиційного помазування благословенним єлеєм.

Прес-Служба Свято-Воскресенського
чоловічого монастиря на Повстанських Могилах