Щорічне вшанування Героїв УПА у Свято-Воскресенському монастирі

Свято-Воскресенський Гурбинський чоловічий монастир на Повстанських могилах

10 квітня 2018 року Божого, у Світлий вівторок, як і щороку на третій день Великодня, в урочищі «Гурби» на півдні Здолбунівського району Рівненської області відбулося вшанування Героїв бою під Гурбами – масштабної битви українських повстанців із військами НКВС протягом 21-25 квітня 1944 року.

Традиційно у Світлий вівторок тут разом із Героями Української Повстанської Армії також вшанувають і новітніх Героїв – тих, хто відав своє життя захищаючи Незалежність України під час воєнних дій на Сході нашої Держави та усіх від віку борців за волю і незалежність України.

Цього ж дня відзначалось і Престольне свято головного Свято-Воскресенського храму Гурбинської обителі.

Святкову Божественну літургію святителя Іоана Золотоустого на запрошення Cвященноархімандрита Гурбинського монастиря, архієпископа Рівненського і Острозького Іларіона, очолив митрополит Львівський і Сокальський Димитрій. Владиці Димитрію співслужив архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон, єпископ Харківський і Богодухівський Митрофан, єпископ Ужгородський і Закарпатський Варсонофій, намісник Свято-Воскресенського Гурбинського чоловічого монастиря ігумен Онуфрій (Ляда), намісник Свято-Георгіївського чоловічого монастиря на Козацьких Могилах ігумен Софроній (Бордюк), благочинний Здолбунівського благочиння протоієрей Павло Джура, благочинний Березнівського благочиння протоієрей Мирослав Синиця, благочинний Дубенського міського благочиння протоієрей Василій Лозинський та численне духовенство Рівненської та інших єпархій.

За богослужіннями піснеспіви виконував архієрейський хор «Знамення» під керівництвом диякона Володимира Іваника.

В богослужіннях та поминальних заходах взяли участь очільники місцевої влади: голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко, голова Рівненської обласної ради Олександр Данильчук,  голова Здолбунівської РДА Сергій Кондрачук, голова Здолбунівської районної ради Олег Дацюк, а також представники громадських організацій, козацтва, політичних партій, ветерани УПА та численні прочани.

По завершенні Божественної Літургії, поблизу Пантеону Слави Героїв Гурбинського бою, було відслужено панахиду пасхальним чином за загиблими повстанцями, Героями АТО на Сході України та усіма, хто від віку віддав своє життя за Україну, її волю та добробут її народу.

Після панахиди до присутніх звернулися Високопреосвященний митрополит Димитрій та Високопреосвященний архієпископ Іларіон, після чого хвилиною мовчання та покладанням квітів від єпископату, духовенства, представників влади та громадськості, було вшановано полеглих у Гурбинському бою.

Завершилися заходи відвідинами прочанами музею-криївки, частуванням кулішем, книжковою толокою та святковим ярмарком.

Прес-служба Свято-Воскресенського Гурбинського
чоловічого монастиря на Повстанських Могилах