МОНАСТИРСЬКІ БОГОСЛУЖІННЯ ПАСХАЛЬНОЇ НОЧІ

8 квітня 2018 року Божого (26 березня ст. ст.), у ПАСХАЛЬНУ НІЧ, у головному Свято-Воскресенському храмі Гурбинського чоловічого монастиря на Повстанських могилах було звершено святкові богослужіння згідно Уставу та церковної традиції, які очолив намісник обителі ігумен Онуфрій (Ляда). Йому співслужили ієромонах Лука (Зань), ієромонах Марк (Лісний), ієродиякон Ілля (Соцький), диякон Андрій Бурдик та диякон Сергій Баранецький.

Святкування Пасхи Христової розпочалося з вечора суботи читанням Діянь святих апостолів, після чого було розпочато відправу полуношниці з каноном Великої Суботи, по закінченні якого під спів тропаря "Коли зійшов Ти до смерті, Життя Безсмертне, тоді пекло умертвив Ти сяйвом Божества" священнослужителями було занесено у вівтар та покладено на престолі Святу Плащаницю Господа Бога і Спаса нашого Ісуса Христа.

Рівно опівночі спочатку тихим, а потім щораз гучнішим співом стихири "Воскресіння Твоє, Христе Спасе, ангели оспівують на небесах, і нас на землі сподоби чистим серцем Тебе славити" розпочався Хресний хід навколо Свято-Воскресенського храму обителі. Зупинившись перед зачиненими дверима храму отець-намісник виголосом "Слава святій, єдиносущній, животворчій і нероздільній Тройці, завжди, нині, і повсякчас, і на віки віків" ознаменував початок Пасхальної Утрені.

Гурбинськими лісами та Повстанськими Могилами гучним відлунням прокотився багатоголосий спів тропаря Пасхи "Христос Воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що у гробах, життя дарував". Багатократним виголосом цього тропаря напереміну зі стихами 67-го Псалма духовенство та присутні віряни сповіщали один одному та всьому світові про найвеличнішу подію в історії Вселенної. Особливо цей тропар актуально звучить на цій святій землі, окропленій подвигом українських повстанців, які беззаперечно вірили у життя вічне та свою надію покладали на Воскреслого Христа виголошуючи у Пасхальному часі глибокі слова "Христос Воскрес! Воскресне Україна!".

На завершення Пасхальної Утрені за традицією духовенство та віряни вітали один одного пасхальним цілуванням та словами "Христос Воскрес! Воістину Воскрес!". Після відпусту Утрені розпочалися Пасхальні Часи, по завершенні яких розпочалася Пасхальна Божественна Літургія святителя Іоана Золотоустого, початок якої у Великий і Світлий День Святої Пасхи, як і у всі дні Світлого Тижня, містить багаторазовий спів тропаря Пасхи зі стихами пророчого псалма Давидового "Нехай воскресне Бог...".

За древньою церковною традицією, Євангельске читання першої глави Євангелія від Іоана було зачитано духовенством кількома мовами поряд з українською, зокрема грецькою, латинською, англійською, церковно-слов`янською, німецькою та ін.

Після Євангельського читання намісник обителі зачитав Пасхальне послання Патріарха Київського і всієї Руси-України ФІЛАРЕТА преосвященним архіпастирям, боголюбивим пастирям, чесному чернецтву та всім вірним Української Православної Церкви Київського Патріархату.

За Літургією велика кількість вірян, зокрема братія та послушники монастиря у повному складі, причастилися Святих Таїн Тіла і Крові Христових.

По заамвонній молитві було освячено артос, а після відпусту Літургії з вітальним словом до присутніх звернувся намісник обителі ігумен Онуфрій, який від імені всієї братії привітав усіх присутніх зі Святом Пасхи та побажав усім Божого благословення від Воскреслого Христа, щоб світло Воскресіння Христового завжди було в серці кожного та зігрівало божественною благодаттю, а також побажав гарно і належним чином провести і відсвяткувати цей Празник із Празників та Торжество із Торжеств. Також отець Онуфрій запросив усіх на Архієрейські богослужіння у Світлий Вівторок з нагоди Престольного Свята та щорічного вшанування пам`яті Героїв Гурбинського бою.

На завершення духовенством було звершено чин освячення пасок та інших приношень, які за давньою традицією цього дня віряни принесли до храму Божого, щоб отримати благословення на їх споживання.

Окропленням святою водою приношень вірян, взаємними вітаннями "Христос Воскрес! Воістину Воскрес!" та багаторазовим співом тропаря Пасхи "Христос Воскрес із мертвих, смертю смерть подолав і тим, що у гробах, життя дарував" завершилися богослужіння Пасхальної Ночі.

ХРИСТОС ВОСКРЕС!

Прес-служба Гурбинського Свято-Воскресенського