Пасхальне вітання намісника Свято-Воскресенського Гурбинського монастиря

Христос Воскрес!

«Воскресіння день, просвітімось люди: Пасха, Господня Пасха! Від смерті бо до життя, і від землі до Неба, Христос Бог нас привів» (Ірмос канону Пасхи) – такими словами Свята Православна Церква закликає усіх нас до глибокого розуміння сутності Пасхи Христової, сутності нашого спасіння, великого та безцінного дару, який дав нам Господь - дару вічного життя. Цей дар не міг дати жоден із пророків чи святих, цей дар не міг дати жоден із правителів, вчених чи великих людей, лише Істинним Богом він міг бути дарований.

З пам’яттю в серцях про цей дар наші повстанці, наші борці за волю і незалежність Української Держави та Української Церкви, впевнено і безстрашно йшли у бій, який розпочався в урочищі Гурби саме у п’ятницю Світлого тижня. Вони йшли вітаючи та підбадьорюючи один одного словами «Христос Воскрес! Воскресне й Україна!» У цих словах була закладена віра не лише у те, що навіть коли вони загинуть, поклавши життя своє за ближніх, то осягнуть життя вічне, дароване Христом, але й віра у майбутнє нашої Держави, адже, якщо Господь переміг саме пекло, то Він допоможе перемогти і земних слуг лукавого, які ненаситним оком заглядали і продовжують заглядати на нашу благословенну Богом Українську землю.

Сьогодні прийміть від мене найщиріші вітання з цим найбільшим Святом Православної Церкви, яке не полишає байдужим жодного, яке вселяє надію, сповнює радістю, втішає засмучених, примиряє ворогуючих, спонукає усіх вірних до благочестивого життя осяяного Воскресінням Христовим.

Нехай Господь благословить усіх вас Своїми милостями та щедротами, дарує довгий вік у здоров’ї та добробуті, злагоді та любові!

Христос Воістину Воскрес!

З любов’ю у Христі