Пам`ять Тараса Миколайовича Більчука, відомого українського художника та громадського діяча, вшановано на державному рівні

16 лютого 2018 року Указом Президента України № 34/2018 За громадянську мужність, патріотизм, відстоювання конституційних засад демократії, прав і свобод людини, самовіддане служіння Українському народові відомого українського художника та громадського діяча, приснопам’ятного Тараса Миколайовича Більчука, який відійшов у вічність у серпні 2017 року, посмертно нагороджено орденом Героїв Небесної Сотні. Він став четвертим лицарем цього Ордену, який є особливою нагородою за особливі заслуги.

Надзвичайно шкода, що всі чотири лицарі отримали цю нагороду посмертно, але в цьому є і своя знаковість, адже свого часу воїни Української Повстанської Армії за своє кредо мали гасло «Воля або смерть!», що характеризувало їхню самовідданість боротьбі за волю України та готовність покласти своє життя за неї. Таким був і покійний Тарас Більчук, життя якого несподівано обірвалося у серпні минулого року.

Сьогодні ж, 28 лютого 2018 року з метою заохочення студентської молоді мистецьких спеціальностей до навчання, стимулювання її до постійного творчого розвитку та сприяння соціальному становленню, Урядом України заснована академічна стипендія імені Тараса Більчука. Реалізація постанови стане нормативно-правовою підставою для призначення академічної стипендії імені Тараса Більчука найобдарованішим та найактивнішим студентам мистецьких спеціальностей закладів вищої освіти України та стимулюватиме їх до подальшого фахового зростання.

Для Гурбинського монастиря ця людина далеко не пересічна. Адже саме тут він побував із виставкою своїх унікальних творчих робіт практично за місяць до свої смерті. Саме тут він був не просто відвідувачем, паломником чи відомою людиною, а був другом і товаришем монастиря та братії на чолі з намісником. Його слова та дії були сповнені духу українських повстанців. Саме тут, на місці бойової слави українських повстанців, його тіло і було відправлено в останню путь, про що братія Свято-Воскресенського монастиря завжди пам’ятає і постійно поминає його у своїх молитвах разом з усіма воїнами, що від віку життя своє присвятили боротьбі за волю України.

Ми дякуємо Богові, що наші шляхи перетнулися і відчуваємо особливе Боже благословення, що мали честь не лише бути друзями цієї видатної людини, але й провести його в останню путь, вписати його ім’я у свій синодик на постійне поминання, щоб щоразу не лише молитися за спокій його душі в оселях праведних, але й нагадувати собі та усім – Господь не полишить нас –  ось бо прямо серед нас є Герої, яких дає нам Господь і які життя своє готові покласти за нас – то ж хіба не з нами Бог і хіба перемога не буде за нами?

Вічна пам’ять і слава героєві та вірному синові землі Української, рабу Божому Тарасію, а усім українцям, особливо молоді, хочемо акцентувати увагу: беріть приклад з Людини, що любила Україну та Українську Церкву усім своїм серцем!

Прес-служба Свято-Воскресенського
Гурбинського монастиря на Повстанських могилах