У Гурбинській обителі вшанували пам`ять та освятили ікону святителя Спиридона, єпископа Тримифунтського, Чудотворця

25 грудня 2017 року Божого (12 грудня за ст. ст.), у день пам`яті святителя Спиридона, єпископа Тримифунтського, Чудотворця, святого, який здавна відомий як помічник у різних життєвих ситуаціях, фінансових та господарських справах, у головному Свято-Воскресенському храмі Гурбинського чоловічого монастиря на Повстанських Могилах було звершено урочисті богослужіння.

Особливістю святкування пам`яті святителя Спиридона у Гурбинській обителі цього року стало освячення новонаписаної ікони святого з частичкою взуття з його мощей, до створення якої долучилися парафіяни та меценати обителі.

Святкові богослужіння на запрошення намісника монастиря очолив намісник Свято-Георгіївського чоловічого монастиря на "Козацьких Могилах" ігумен Софроній (Бордюк), якому співслужили намісник Свято-Воскресенського Гурбинського монастиря на Повстанських Могилах ігумен Онуфрій (Ляда), насельники Гурбинської обителі ієромонах Лука (Зань) та ієромонах Марк (Лісний), протоієрей Андрій Ковальчук (Гощанське благочиння) і настоятель храму на спомин чуда Архістратига Михаїла в Хонех села Новосілки Здолбунівського благочиння ієрей Тарас Гордон. Дияконську службу за богослужіннями звершували насельник Гурбинського монастиря ієродиякон Ілля (Соцький) та штатний диякон обителі Андрій Бурдик.

До монастиря на молитву цього дня на запрошення намісника прибули також багато гостей, зокрема голова Здолбунівської районної ради Олег Євгенович Дацюк, директор ТМ "Євротон" Ярослава Острожчук, родина Мосійчуків, родина Пивоварчуків, пані Ольга Турок та інші меценати і фундатори святої Гурбинської обителі.

Після Божественної Літургії святителя Іоана Золотоустого, за якою багато присутніх вірян приступили до Таїнств Сповіді та Причастя Святих Тіла і Крові Христових, собором духовенства було звершено молебень до святителя Спиридона та освячено ікону святого з частичкою взуття з його мощей.

Після відпусту до вірян з повчальним словом звернувся ігумен Софроній, який подякувавши за запрошення привітав усіх з отриманням Гурбинським монастирем ще однієї великої святині та коротко розповів про житіє та чудеса святителя Спиридона, який не покидає нікого, хто до нього звертається вже упродовж шістнадцяти століть.

"Сподобившись дару чудотворства ще за свого життя святитель Спиридон не полишає нікого, хто звертається до нього упродовж такого тривалого часу, і, очевидно, промислом Божим було те, що він разом зі святителем Миколаєм, який є дуже шанованим святим в Україні, будучи учасниками Першого Вселенського собору та ревними захисниками істинної віри православної, враховуючи їх велике заступництво, сьогодні іменуються Святою Православною Церквою чудотворцями. І ми, слухаючи про його чудеса, які невпинно здійснюються і сьогодні, віримо, що святитель Спиридон допоможе усім нам в усіх наших життєвих справах та благословить своїм заступництвом і нашу землю Українську. А ми у свою чергу підноситимемо до нього свої молитви за благополуччя в усіх справах - не лише своїх особистих, але й у загальнонародних та загальнодержавних, на благо нашої землі Української та нашої Помісної Української Православної Церкви" - зазначив у своєму слові отець Софроній.

У свою чергу отець Онуфрій подякував ігумену Софронію, усім присутнім священнослужителям та усім вірянам за звершені богослужіння та спільну молитву.

Завершилися урочистості співом величання святителеві Спиридону, єпископу Тримифунтському, уставним многоліттям та помазуванням вірян благословенним єлеєм, під час якого усі присутні мали змогу прикластися до новоосвяченої ікони святого.

Намісник, братія та прихожани монастиря висловлюють подяку Петру Йосиповичу Мосійчуку з родиною та усім фундаторам і меценатам за допомогу монастирю, парафіянам і прихожанам, які долучилися до написання ікони святителя Спиридона!

Бажаємо усім Божого благословення через заступництво святителя Спиридона у всіх життєвих справах та у діяльності на благо Церкви Христової!

Довідка:

Святитель Спиридон народився на острові Крит у сім`ї простого селянина. З дитинства був добрим, простодушним та смиренним. З ранніх літ він пас овець, а у зрілому віці одружився і мав кілька дітей. Перебуваючи у шлюбі святитель вів чисте та богоугодне життя. Через деякий час дружина його померла і він ще з більшим запалом віддався справам благочестя витрачаючи весь свій достаток на подорожуючих та бідних. Будучи мирянином він так угодив Богові, що удостоївся від Нього дару чудотворіння: зціляв невиліковні хвороби та одним лише словом виганяв бісів.

За смиренномудрість та християнську простоту Спиридон був поставлений єпископом м. Тримифунта в часи царювання імператора Костянтина Великого та сина його Констанція.

Господь нагородив святителя Спиридона за його добродітельне життя даром прозорливості та чудотворства.

Помер святитель Спиридон Тримифунтський близько 348 року, його чесні мощі спочивають на острові Корфу (грецька назва - о. Керкіра) і до сьогодні виточують чудеса усім, хто з вірою прикладається до них та просить допомоги у святителя.

Він є помічником у різних життєвих ситуаціях, фінансових та господарських справах!

Сьогодні святителя Спиридона ще називають "святим, що ходить", бо неодноразово монахи зустрічаються з таким явищем: коли зранку хочуть відкрити раку з мощами святого, то ключ не повертається у замку, натомість наступного дня ключ повертається і замок відкривається відразу. "Це", - кажуть монахи, - "означає, що святителя зараз немає, він пішов комусь на допомогу". На доказ цього взуття на ногах святого періодично замінюють на нове, бо старе в прямому розумінні зношується і часто має на собі сліди глини, болота або трави.

Частички зношеного взуття роздають паломникам як велику святиню.

Прес-служба Свято-Воскресенського Гурбинського
чоловічого монастиря на Повстанських Могилах