Богослужіння у день свята Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії

28 серпня 2017 року Божого (15 серпня ст.ст.), у день свята Успіння Пресвятої Владичиці нашої Богородиці і Приснодіви Марії, у Свято-Воскресенському Гурбинському чоловічому монастирі на Повстанських Могилах було звершено Божественну Літургію святителя Іоана Золотоустого, яку з благословення намісника обителі ігумена Онуфрія (Ляди) очолив ієромонаха Марк (Лісний) у співслужінні ієродиякона Іллі (Соцького) та диякона Андрія (Бурдика).

На запричасному стиху проповідь виголосив диякон Андрій Бурдик.

Після відпусту Літургії до присутніх у храмі звернувся отець Марк, який привітав усіх з великим двунадесятим святом та виголосив повчальне слово про Успіння Пресвятої Богородиці та його значення для людства.

Також отець Марк від імені намісника та братії монастиря привітав з днем народження постійну парафіянку і хористку Свято-Воскресенського храму, мешканку с. Зелений Дуб пані Марію. На знак пошани і подяки за її труди на благо Гурбинської обителі отець Марк вручив їй ікону Пресвятої Богородиці та просфору.

Після Літургії згідно давньої місцевої традиції було звершено молебень до Пресвятої Богородиці перед списком чудотворної Її Почаївської ікони. Наприкінці молебню було звершено освячення зілля (квіті), які віряни цього дня принесли до храму, після чого вірян, згідно місцевої традиції, було окроплено святою водою та помазано благословенним єлеєм.

Цього ж дня з благословення намісника монастиря та на запрошення настоятеля Свято-Успенського храму міста Здолбунів ігумена Димитрія (Ющака) ієромонах Марк та диякон Андрій Бурдик взяли участь у святковому хресному ході та молебні з нагоди престольного свята вказаного храму.

Прес-служба Свято-Воскресенського Гурбинського
чоловічого монастиря на Повстанських могилах