Ігумен Онуфрій співслужив архиєпископу Іларіону у Свято-Воскресенськоиу соборі м. Рівне

25 грудня, в неділю 27-у після П’ятдесятниці, в день пам`яті Спиридона, єпископа Тримифунтського, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон очолив Божественну літургію у Свято-Воскресенському кафедральному соборі міста Рівне.

За Богослужінням архієрею співслужив намісник Свято-Воскресенського Гурбинського чоловічого монастиря ігумен Онуфрій (Ляда) та соборне духовенство.

Під час літургії разом з духовенством та вірянами молився голова Рівненської ОДА Олексій Муляренко, керівник апарату Рівненської обласної державної адміністрації Олександр Бірюков, секретар Рівненської міської ради Сергій Паладійчук та депутат Рівненської міської ради Віталій Павелків.

За Божественною літургією були піднесенні додаткові прохання про мир в Україні та прохання про подолання розділення Української Православної Церкви.

Помолились також за упокій убитих на Донбасі воїнів, які віддали своє життя за волю, незалежність і цілісність Української Держави та всіх загиблих на Майданах.

Під час Божественної літургії владика Іларіон звершив дияконську хіротонію над ченцем Гурбинського чоловічого монастиря Марком (Лісним).

Після запричасного стиха, з благословення архієпископа Іларіона, з проповіддю до вірних звернувся благочинний кафедрального собору протоієрей Сергій Лучанін.

По завершенні літургії був відслужений молебень, під час якого архієпископ Іларіон прочитав молитву до святителя Спиридона, єпископа Тримифунтського, ікона з часткою мощей знаходиться в кафедральному соборі.

Потім голова Рівненської ОДА вручив владиці Іларіону орден «За заслуги» ІІ ступеня. Ця нагорода Президента України була надана з нагоди 25-ї річниці підтвердження всеукраїнським референдумом проголошення незалежності України 1 грудня 1991 року, та за значний особистий внесок у державне будівництво, соціально-економічний, науково-технічний, культурно-освітній розвиток Української держави, вагомі трудові досягнення та багаторічну сумлінну працю.

Архіпастир подякував за нагороду, та за указом Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета відзначив голову Рівненської ОДА Олексія Муляренка орденом «Христа Спасителя». Також медаллю «За жертовність і любов до України» був нагороджений депутат Рівненської міської ради Віталій Павелків. Грамотою братства Андрія Первозваного владика Іларіон відзначив секретаря єпархії протоієрея Сергія Лучаніна.

Завершилось архієрейське богослужіння уставним многоліттям.