У день пам`яті преподобного Онуфрія Великого, День Тезоіменитства намісника обителі ігумена Онуфрія, в домовому храмі монастиря було звершено Божественну Літургію святителя Іоана Золотоустого

25 червня 2015 року Божого Свята Православна Церква вшановувала пам'ять преподобного Онуфрія Великого - ранньохристиянського святого, єгипетського пустельника IV століття, небесного покровителя намісника Свято-Воскресенського Гурбинського монастиря ігумена Онуфрія.

Цього дня в домовому Трьох-Святительському храмі обителі було звершено Божественну Літургію, яку з благословення отця-намісника очолив намісник Свято-Георгївського монастиря на Козацьких Могилах ігумен Софроній (Бордюк).

Чисельне духовенство прибуло з Рівненської, Волинської та Львівської областей, щоб спільно принести Безкровну Жертву, просити для України заступництва преподобного і звичайно привітати намісника обителі, ігумена Онуфрія (Ляду), з Днем Тезоімеництва.

За Літургією ігумену Софронію співслужили: намісник монастиря ігумен Онуфрій (Ляда), намісник Замкового Свято-Архангельського монастиря ігумен Святополк та насельник цього монастиря ієромонах Арсеній, насельники Свято-Миколаївського Жидичинського монастиря (ієромонах Іов, ієромонах Никодим, ієродиякон Калінік, ієродиякон Сільвестр), протоієрей Олег Грициняк (Львівська єпархія), протоієрей Степан Шира (Львівська єпархія) та ієрей Роман Сєткін, викладач РДС.

Піснеспіви виконував хор Луцького жіночого монастиря на чолі з регентом ігуменією Анастасією.

За богослужінням духовенством соборно підносилися молитви за мир та спокій в Україні та подолання церковного розділення.

По завершенню Божественної Літургії до ігумена Онуфрія вітальним словом з Днем Тезоіменитства звернувся отець Софроній, який побажав своєму співбрату наслідувати у монашому подвизі свого небесного покровителя, зичив міцного здоров`я, терпеливості, духовного піднесення і радості. Також отця-намісника привітали братія Луцького та Жидичинського монастирів і прибуле духовенство.

Завершилося богослужіння уставним многоліттям.

Довідка: Житіє святого Онуфрія відоме зі слів преподобного Пафнутія, який зустрів його у пустелі перед його упокоєнням і поховав його. До моменту зустрічі з Пафнутієм Онуфрій прожив у пустелі самотньо 60 років. Він був сином персидського царя, який за настановою ангела віддав його ще немовлям у монастир. Там він виховувася і отримував настанови від старців обителі Фіваїдської. Преподобний таємно пішов з монастиря і прийшов у пустелю єгипетську, де зустрів пустельника, який став його духівником. Саме від свого наставника Онуфрій навчався боротьбі з "диявольськими спокусами".

Святий Онуфрій досягнув великої досконалості духовної. Ангел приносив йому хліб, а щосуботи та неділі - Святе Причастя. Він спочив після святої молитви, і був похований преподобним Пафнутієм в пустелі.

За матеріалами прес-служби Свято-Георгіївського
чоловічого монастиря на "Козацьких Могилах".
Фото прес-служби Свято-Георгіївського
чоловічого монастиря на "Козацьких Могилах".