Монастирське Пасхальне богослужіння

1 травня 2016 р., у день свята Світлого Воскресіння Господа нашого Ісуса Христа, у Гурбинському Свято-Воскресенському монастирі на Повстанських Могилах було звершино урочисті святкові богослужіння які очолив намісник обителі ігумен Онуфрій (Ляда) у співслужінні ієромонаха Луки (Зань).

Розпочалась святкова відправа 30 квітня о 22.00 год., одразу після завершення читання Діянь святих апостолів. Братія монастиря звершила полуношницю на середині храму перед Плащаницею, після чого вона була забрана до вівтаря і покладена на Престолі.

Близько опівночі, під спів стихири «Воскресіння Твоє, Христе Спасе…», навколо монастиря був звершений Хресний хід, який очолив ігумен Онуфрій. Процесія зупинились перед зачиненими західними дверима собору, де згідно Уставу належить розпочинатись Пасхальному богослужінню. Тут, після початкового виголосу утрені, багаторазово було проспівано тропар Пасхи і після цього усі зайшла всередину храму де богослужіння продовжилось каноном Пасхи.

Наприкінці утрені, намісник монастиря  прочитав огласительне Слово на Святу Пасху святителя Іоана Золотоустого.

Потім отець Онуфрій та отець Лука, привітались радісним вітанням «Христос Воскрес!».

Після завершення утрені були проспівані Пасхальні часи, за якими послідувала Божественна літургія.

Під час літургії, за традицією, Пасхальне Євангеліє (Ін. 1, 1-17) читалося різними мовами, грецькою, українською,  латинською, словянською та німецькою мовами.

Після євангельського читання отець Онуфрій прочитав Пасхальне Послання Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета та привітав вірних зі святом Воскресіння Христового.

Завершивши відправу літургії отець намісник звершив освячення артосів – особливих Пасхальних хлібів, а також освятив пасхи та інші приношення вірних.

Прес-Служба Свято-Воскресенського
чоловічого монастиря на Повстанських Могилах