Архієпископ Іларіон освятив головний Свято-Воскресенський храм Гурбинського монастиря

Свято-Воскресенський Гурбинський чоловічий монастир на Повстанських могилах

23 квітня 2016 року, у Лазареву суботу, архієпископ Рівненський і Острозький Іларіон освятив Свято-Воскресенський храм Гурбинського чоловічого монастиря. По завершенні чину освячення владика Іларіон очолив у новоосвяченому храмі Божественну літургію.

За богослужінням архіпастирю співслужили: намісник Гурбинського Свято-Воскресенського чоловічого монастиря ігумен Онуфрій (Ляда); намісник Свято-Георгіївського чоловічого монастиря на Козацьких Могилах ігумен Софроній (Бордюк); благочинний Здолбунівського благочиння протоієрей Павло Джура; насельник Свято-Іоанно-Золотоустівського чоловічого монастиря м. Львова архімандрит Паїсій (Кухарчук); ректор Рівненської духовної семінарії протоієрей Віталій Лотоцький; насельник обителі ієромонах Лука (Зань) та духовенство Рівненської, Тернопільської, Львівської та Закарпатської єпархій.

Разом з духовенством та чисельною паствою молились представники обласної та районної влади.

Прикрасив літургію спів семінарського хору під керівництвом диякона Володимира Іваника.

Під час Малого входу архієпископ Іларіон, з благословення Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Філарета, нагородив ігумена Онуфрія (Ляду) черговою богослужбовою нагородою – правом носіння хреста з прикрасами.

За літургією підносились молитви за Україну, щоб Господь визволив Українську державу від нашестя чужинців та подав мир і благословення українському народу.

Помолились також за упокій душ героїв УПА, Небесної Сотні, воїнів-героїв, які поклали своє життя, захищаючи Україну від російської агресії на Донбасі, та всіх мирних жителів, що загинули від рук терористів.

По завершенні відправи архіпастир привітав братію та парафіян монастиря із знаменною подією у їхньому житті, та з благословення Святійшого Патріарха Філарета відзначив Андрія Камінського Орденом святого рівноапостольного князя Володимира Великого ІІІ ступеня; Ярославу Острожчук Орденом святої рівноапостольної княгині Ольги; Надію Дрель та Ольгу Турок Орденами святої великомучениці Варвари; Володимира Голуба та Василя Кльопа Орденами святого Миколая Чудотворця; Супронюка Юрія Орденом святого Юрія Переможця. Ряд меценатів та активних парафіян отримали Медалі «За жертовність і любов до України» та Архієрейські благословенні грамоти.

Також владика Іларіон, від імені братії монастиря подякував попередньому наміснику обителі ієромонаху Ніфонту (Карпінському); Віктору Кривуну; Юрію Лимаренку; ПАТ «Волинь-цемент» та Ігорю Давидюку; колективу Здолбунівського ремонтного вагонного депо та Йосипу Гаврищаку; корпорації «Агро-Експрес-Сервіс» та Сергію Костючку; Віктору Матчуку; Юрію Супрунюку та багатьом іншим, хто зробив і робить свій вагомий внесок у розбудові Свято-Воскресенського Гурбинського монастиря. Слова подяки також лунали на адресу парафіян обителі та справжніх патріотів України, завдяки яким почав свою історію Гурбинський монастир.

На завершення учні шкіл Острожчини привітали всіх присутніх своїм виступом.